İhracatçılar BirliğiHelal Sertifikası Organik Tarım Eco Cert Organik Tarım
Gurme Filizler/ Mikro Yeşillikler Artık Türkiye’de

 Gurme Filizler/ Mikro Yeşillikler Artık Türkiye’de

Özel mutfaklara, özel ürünlerle hizmet veren Nora Fine Foods, Gurme filizler/mikro yeşillikler için üstün teknoloji ile üretim yapan AgriMedBiyoteknoloji firmasıyla iş birliği başlattı.

AgriMedBiyoteknoloji Ltd. firmasının ana faaliyet alanı Johns Hopkins Üniversitesine patentli, yüksek oranda antikanserojen özelliği olan “Brokoli Filizi” ( Broccosprouts ) üretimidir. Broccosprouts kanser hastalarında tedavi ve beslenme desteği olarak kullanılmaktadır.

Brokoli filizinin sağlıklı özelliklerinin yanı sıra hafif ve egzotik lezzeti ve şirin görüntüleri bu mikro-sebzeyi gurme tabaklarının da gözdesi haline getirmiştir.

Brokoli filizinin üretimini İngiliz ve İskandinav mutfaklarının vazgeçilmez filizlerinden olan Tere filizini ( Cress ) kısa sürede Roka, Hardal, Japon Daikon Turpu, Kırmızı Lahana, Kırmızı Pancar gibi renkli ve süper lezzetli filizlerin üretimi takip etmiştir.

Filizler değişik sebze ve taze baharatların tohumdan yeni çıkmış 5-6 günlük bebeklik halleridir.

Daha çok küçük olmalarına karşın erişkin bitkinin başta lezzet olmak üzere tüm özelliklerini süper-konsantre halde içlerinde barındırırlar.

Bu doğa harikası minik filizler salatalara, yemeklere, çorbalara, sandviçlere lezzet katmanın ötesinde estetik olarak da her türlü menüyü daha cazip hale getirir. Sıradan tabaklar filizlerin katkısıyla Gurme sanat eserlerine dönüşür.

Filizler, lezzetlerinin yanı sıra sağlıklı özellikleri ile de çok önemlidirler. Gurme filizler toprağında canlı olarak tüketime hazır olduklarından kullanıldıklarında içerdikleri yoğun vitamin ve minerallerinin ötesinde canlı enzimleri ve antioksidanları ile de süper sağlıklıdırlar. Son yıllarda giderek popüler hale gelen “çiğ beslenme” akımının da vazgeçilmez bir parçasıdırlar.

Filizlerimiz sipariş üzerine üretildiğinden en taze ve körpe haliyle ( canlı olarak ) mutfağınıza teslim edilmektedir.

Hem Brokoli filizi için hem de Gurme filizler için her hafta Salı gününe kadar alınan siparişlerinizi 1 hafta sonra Çarşamba günü teslim alabilirsiniz.

info@norafoods.net, 0212 281 22 41