İhracatçılar BirliğiHelal Sertifikası Organik Tarım Eco Cert Organik Tarım
Nora Haberler
Market tavuğu mu yoksa köy tavuğu mu?
Acaba en son ne zaman gerçek tavuğun tadına baktık, daha doğrusu hiç baktık mı? Ya da hangi tavuk gün ışığını görerek yaşıyor, hangi doğal otlarla besleniyor? İşin doğrusu şu ki; tavuk hayattan bir haber, biz tavuktan, garip bir hayat sürüp gidiyoruz.
Zeyno Gürses'in Posta Gazetesi haberi


Benim Güzel Tavuğum
Çırağan Palace Kempinski'nin executive chef'i Olivier Chaleil Otel'in menüsüne tavuk dahil etmek istediğinde herkes ona karşı çıktı.
Ama onun kastettiği tavuk başkaydı.

Fransız Şef gönlündeki tavuğa ulaşma hikayesini Food And Travel'a anlattı


Neden Organik Gıda?

Kansere karşı vücudun direncini sağlar,
Kalp sağlığını korur,
Hasta olanların bile yaşam kalitesini büyük ölçüde yükseltir,
Komplikasyon ve enfeksiyon oluşumunu engeller,
Alerjik reaksyonları önler,
Damar tıkanıklıklarını önler,
Anti aging etki göstererek, yaşlanmanın etkilerini azaltır,
Toksinlerin atılmasını sağlar,
Lezzetlidir.Supermarket Chicken or Town Chicken?
Name of the Newspaper: Posta Gazetesi Name of the Column and the Columnist: Lezzet Zamani- ZEYNO GÜRSES 29 November 2009

Chicken mon poulet
"Chicken mon poulet" Çırağan Palace Executive Chef Olivier Chaleil I was my mother's "mon poulet" (my chicken) for a long time. In France, this is inevitable, but more importantly, you like it.

İsteyin yeter
Food & Travel dergisinde Nora Foods için hazırlanmış olan haberi okuyabilirsiniz.

İsteyin yeter
Food & Travel Magazine in the December issue of the news from here you can read about our company.

NE YİYORSANIZ OSUNUZ:
2009’dan bu yana Çırağan Palace Kempinski’de baş aşçı olarak görev yapan Olivier Chaleil, geçen yıl etkileyici ve tutkulu bir hedef belirledi: 2010 yılının sonuna kadar Çırağan’ın menüsünün %80’ini organik gıdalardan oluşturmak. Kendisine bu yolda, Çırağan Palace Kempinski’ye organik gıda sağlayan Nora Fine Foods’un sahibi Gülçin Erdeniz Kenar yardım etti.

The quest for au naturel
Olivier Chaleil, who’s been the Executive Chef at Çırağan Palace Kempinski since 2009, took on an impressive and ambitious goal last year: he wanted to make most of the foods in Çırağan’s kitchen organic by the end of 2010.

Onun işi organik gıda terziliği
Beş yıldızlı bir otelin şefi onu telefonla arıyor, nar sirkesi veya ceviz reçeli istiyor. Gülçin Erdeniz Kenar bu ürünü Anadolu’nun en ücra köşesinde bile olsa ürettirip şefe teslim ediyor

Beefet Sosisler Nora'da
Alman sosis üreticiliği birliği başkan yardımcısı ve aynı zamanda ve Almanya’nın en büyük sosis üretim fabrikasının (Adam Fleischerei Proffen GmbH'nın ) sahibi olan, sosis ustası, kasap Dirk Proffen ile kurduğumuz ortaklık sonucu ile Türkiye’nin önde gelen et işleme tesislerinde ürettirdiğimiz özel bir üründür.

Zeytin’in Altın suyu
Nora Fine Foods Zeytinyağı

The Golden Juice of Olive
Nora fine foods extra virgin organic olive oil

Gurme Filizler/ Mikro Yeşillikler Artık Türkiye’de
Özel mutfaklara, özel ürünlerle hizmet veren Nora Fine Foods, Gurme filizler/mikro yeşillikler için üstün teknoloji ile üretim yapan AgriMedBiyoteknoloji firmasıyla iş birliği başlattı.

Gourmet Sprouts are now in Turkey!
New Project of Nora Fine Foods; the gourmet sprouts are now in Turkey. One of the most valuable products of the English and Scandinavian cuisine is now availible for the chefs and for whom who would like to try new tastes in the kitchen.

“La RATTE” Patates üretimi başladı!
“La RATTE” PATATES ÇEŞİDİNİN ÜRETİMİNE BAŞLADIK!

"Beefet" mayıs ayından itibaren Macrocenter'larda.
"Beefet" sosis ile gerçek sosis keyfini tadın. İçeriğinde %95 dana eti(%60 döş,%35 gerdan eti) ve %3 oranında Almanya'dan ithal edilmiş özel baharat karışımı bulunan Beefet, özel bir pişirme tekniği ile pişirilip fümeleniyor. Odunsu bir koku ve tada sahip olan sosis, glüten ve kazein içermiyor.