İhracatçılar BirliğiHelal Sertifikası Organik Tarım Eco Cert Organik Tarım

Zeytin ve Zeytinyağları


Satışını yapmakta olduğumuz zeytinyağları farklı asit seviyelerinde, taş değirmen ve soğuk baskı tekniğiyle üretilen organik zeytinyağlarıdır.

Organik zeytinyağları, kimyasal zararlı mücadelesi yapılmamış ağaçların doğal meyvelerinin yağıdır.
Organik zeytincilik, kuru tarım yöntemi ile yapılmaktadır. Zeytin ağaçlarımız sulanmadıkları, konvansiyonel zeytincilikte yapıldığı gibi azotlu su ile dolgunlaştırılmadığı için kuru madde oranları daha yüksektir. Organik zeytin, doğal tadında olur.  Yağın elde edilmesi prosesi sırasında herhangi bir rafinasyon işlemi ya da yağın asiditesini düşürmek için herhangi başka bir ısıl işlem (kolon sızması yöntemi gibi) görmeden üretilen bu yağ , “saf zeytinyağı”dır.
Rafinasyon işleminden geçmediği için Omega 3 oranı, diğer zeytinyağlarına göre çok daha yüksektir ve besin değerlerinden kaybetmez.

Organik zeytinyağlarımızın içinde Azot, Fosfat veya kanserojen etki yaratacak her hangi başka bir kimyasal madde, tarım ilacı yoktur.
Satın aldığınız her bir ambalaj numaralandırılmıştır. Bu numaralandırılma sistemi geriye dönük izlenebilirlik sağlar, böylelikle alıcı her zaman zeytinyağının hangi konteynırdan geldiğini takip edebilir.