İhracatçılar BirliğiHelal Sertifikası Organik Tarım Eco Cert Organik Tarım

Organik Tavuk ve Yumurta


Organik Tavuk
Geleneksel yöntemle büyütülmüş tavuktur.
Organik tavuk minimum 81 günde yetiştirilir.Bu süre süper market tavuğunun iki katıdır. Bu süre içinde piliçler yarı açık yarı kapalı barınaklarında, gözetim altında, özgür ve 7mutlu (süper market tavuklarına göre bu hayvanlar yaşamlarına saygılı şekilde yetiştirildikleri için) şekilde yetiştirilmektedir. Bu piliçlerin özgürce dolaştığı toprak alanda hiçbir kimyasal atık veya gübre olamadığı da sertifika kuruluşlarınca denetlenmektedir.
Neden sağlıklı ?
Kapalı alanda 10 tavuk için 1 m2 açık alanda 1 tavuk için 4 m2 lik olmak üzere serbest ortamda organik ürünlerle hazırlanan yemlerle beslenen (Yem maddelerinde genetiği değiştirilmiş organizmalar veya bunlardan elde edilmiş ürünler kullanılmamaktadır) tavuklar olup bunlarında yetiştirilmesinde hiçbir kimyasal girdi, antibiyotik, hormon ve ilaç kullanılmamaktadır.
Tavuklar kendilerine tahsis edilen kapalı alan ve açık alanda yaşamlarını sürdürmektedir. 12000 m2 lik bir alan tavukların serbestçe dolaşmaları ve beslenme dahil her türlü hareketi yapabilmeleri için ayrılmıştır- bu nedenle organik tavuk süpermarket tavuğundan daha pahalıdır.
Üretimi artırmaktan ziyade kaliteli üretim esas almaktayız.-*

,Bu Tavuğun sadece yetiştirilmesi değil, kesim, paketleme ve sertifikasyonu da devlet ve organik sertifika kuruluşları tarafından denetlenir.
Organik standartlar yasal açıdan bağlayıcıdır. Bütün organik üretim izne ve yılda en az bir kere yapılan kontrollere tabidir.

  • Organik tavuk eti güvenilirdir, sağlıklıdır, besin değerleri çok yüksektir,kolesterol oranı düşüktür çok iyi bir selenyum, çinko, E vitamini, betacarotene, Vitamin B6 BE b12 kaynağıdır.
  • Süpermarket tavuğuna göre organik tavuk ortalama %21 daha az yağ, %30 daha az doymuş yağ, %28 daha az kalori, %50 daha fazla vitamin A, 100% daha fazla omega-3 yağ asidi içerir.
  • Organik Tavuk Süpermarket tavuğuna göre pişerken ortalama %35-%40 daha az ağırlık kaybeder.

Organik tavuk daha uzun sürede yetiştirildikleri ve daha çok fiziksek aktivite yaptıkları için kasları daha güçlü, etleri daha serttir, dolayısıyla süpermarket tavuğuna göre daha uzun sürede pişerler, ancak görüntüsü çok daha güzel ve tadı çok daha lezzetlidir. Hatta bu tavuğun lezzeti öyle güzeldir ki çoğu kişiye “gerçek tavuğa” duyulan özlemin de etkisiyle en lezzetli etten bile daha lezzetli gelir.
Organik tavuk, çoğumuzun son elli yılda unuttuğu bir lezzettir. Sadece kendi yağı ile pişirmek bile fazlasıyla yeterlidir.


Organik Yumurta (53-60 gr serbest aralık )
Organik Yumurta	(53-60 gr serbest aralık )
Organik Yumurta (53-60 gr serbest aralık )
Birim : gr
Paket şekli : Box
Paket içi miktar : 12
adet